//
you're reading...
Uncategorized

Czwarta wojna światowa 1/8


Dobitny przekaz w niezwykle wymownej i emocjonalnej oprawie. Po zakończeniu trzeciej wojny światowej jaką była zimnowojenna rywalizacja między USA a ZSRR, ludzkość stoi w obliczu nowego,globalnego konfliktu.

Trwająca obecnie Czwarta Wojna Światowa rozciąga się na polach walki zglobalizowanego świata,w poprzek społeczeństw nękanych przez wyzysk i nędzę oraz przez konsumpcyjny nadmiar i medialną manipulację.

To wojna eksploatowanych Peryferiów wobec zamożnego Centrum,biednych przeciwko bogatym.To wojna z neoliberalnym wcieleniem systemu kapitalistycznego,tocząca się na ponad 5 kontynentach i przybierająca najróżniejsze oblicza: od oporu wobec prywatyzacji zasobów wodnych w krajach byłego RPA, poprzez walki o prawa meksykańskich indian na oporze wobec militarnej okupacji Palestyny kończąc.

Film zabiera widza tam, gdzie „mainstreamowe” media nie bywają. Narrator identyfikuje się z działaczami ruchu antyglobalistycznego i przeprowadza nas przez „fronty walki” w Argentynie, w stanie Chiapas w Meksyku, w Południowej Afryce, Palestynie i Korei oraz spektakularne demonstracje podczas szczytów w Genui i Seattle.

Duży ładunek emocjonalny filmu i ukazanie ruchu antyglobalistycznego z drugiej strony barykady, tym razem nie zza kordonów policji, ale naprzeciw nich, odnosi zamierzony skutek. Inspirujący obraz, który trzeba koniecznie obejrzeć.

Film pociety na 8 czesci (polecam skoczyc na youtube i zobaczenia reszty)

Reklamy

About grawitacja44

Niezalezny Instytut Badan Nad Otaczajaca Nas Rzeczywistoscia

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: