//
you're reading...
Uncategorized

ONZ zamierza skończyć z dolarem


burndol_dees
To koniec dolara. Tak przynajmniej twierdzą specjaliści z ONZ, którzy wzywają do zastąpienia dolara jako waluty, w której rozliczane są światowe rezerwy. Dzięki temu da się o wiele łatwiej walczyć z kryzysem i skończą się problemy walutowe w wielu krajach.

Światowy system walutowy jest całkowicie niesprawny. To właśnie on jest jedną z przyczyn globalnego kryzysu ekonomicznego – wynika z raportu konferencji ONZ o handlu i rozwoju – pisze brytyjski „Daily Telegraph” . Specjaliści wzywają do stworzenia nowego pieniądza. By jednak to zadziałało ONZ chce zmusić banki centralne do większej kontroli nad narodowymi walutami.

Instytucje te miałyby za zadanie albo podnosić, albo obniżać kurs w zależności od tego, jak zachowuje się światowa gospodarka. „Będzie potrzebny system zarządzania kursem wymiany. Kraje muszą trzymać stabilny kurs, a banki centralne muszą interweniować, gdy tylko coś zacznie się dziac w gospodarce. Jeśli nie będą reagować to zostaną do tego zmuszone przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy” – twierdzi autor raportu, Detlef Kotte.
Ten raport to pierwsze, oficjalne stanowisko międzynarodowej organizacji na temat odejścia świata od dolara i wprowadzenia nowej, globalnej waluty. Do tej pory jedynie Rosja i Chiny ostro domagały się odejścia świata od dolara, nikt jednak nie mówił jak dokładnie powinien wyglądać nowy, światowy system gospodarczy, który ma zastąpić obecny. Wielu ekonomistów twierdzi bowiem, że obecny sposób rozliczania światowych rezerw jest całkowicie niesprawny, a kolejne kryzysy to tylko kwestia czasu.

dziennik.pl

Reklamy

About grawitacja44

Niezalezny Instytut Badan Nad Otaczajaca Nas Rzeczywistoscia

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: