//
you're reading...
TEKSTY

Eksperci: wojna w Iraku była bezprawna


… Co się stało z „demokratycznymi” pogladami popularnego portalu w polsce skoro napisał tego newsa:

„Dwaj byli wysocy urzędnicy brytyjskiej administracji będą we wtorek zeznawać przed komisją śledczą ds. interwencji w Iraku, że ich zdaniem wojna iracka była bezprawna – pisze londyński „Independent on Sunday”.
Świadkowie Michael Wood – jeden z głównych doradców ministerstwa spraw zagranicznych – i jego zastępczyni Elizabeth Wilmshurst, którzy podali się do dymisji jeszcze przed inwazją na Irak, wyjaśnią, że nie tylko oni wyrażali wątpliwości, co do operacji mającej na celu obalenie Saddama Husajna.

Wood i Wilmshurst „jasno powiedzieli” resortowi, że według prawa międzynarodowego działanie będzie „nielegalne” – napisała gazeta.

Tygodnik „Observer” potwierdza, że Wood zamierza wskazać komisji, iż wojna była bezprawna z powodu braku drugiej rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, wyraźnie zezwalającej na użycie siły w Iraku.

Główny ówczesny doradca Foreign Office i prokurator generalny lord Peter Goldsmith nie miał jednak żadnych zastrzeżeń w sprawie brytyjskiej operacji wojskowej w Iraku, zgodnie z rezolucją ONZ z 2002 roku.

Kierowana przez Johna Chilcota komisja śledcza przesłucha Goldsmitha w środę. W czwartek przed komisją stanie były premier Tony Blair.”

Reklamy

About grawitacja44

Niezalezny Instytut Badan Nad Otaczajaca Nas Rzeczywistoscia

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: