//
you're reading...
TEKSTY

Bush odpowie za zbrodnie? Jest wniosek do trybunału w Hadze (pravda.ru)


Do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze wpłynął wniosek o rozpoczęcie postępowania przeciwko amerykańskim politykom w związku z popełnionymi z zbrodniami międzynarodowymi, w tym zbrodniami przeciwko ludzkości. Wnioskujący domaga się aresztowania między innymi byłego prezydenta USA George’a W. Busha i byłej doradcy ds. bezpieczeństwa Condoleezzy Rice – informuje serwis pravda.ru.
Wnioskujący o aresztowanie profesor prawa Francis A. Boyle z Uniwersytetu w Illinois domaga się między innymi aresztowań Dicka Cheneya – byłego prezydenta USA, Donalda Rumsfelda – sekretarza obrony w gabinecie Georgea W. Busha, George’a Teneta – byłego dyrektora Centrali Wywiadu i Alberta Gonzalesa – byłego prokuratora generalnego Stanów Zjednoczonych w gabinecie prezydenta Georgea W. Busha. Osoby te miałyby być aresztowane za doprowadzenie do naruszenia punktu piątego Statutu Rzymskiego Międzynarodowego Trybunału Karnego.

Przestępstwa objęte jurysdykcją Trybunału zakładają: zbrodnie ludobójstwa, zbrodnie przeciwko ludzkości, zbrodnie wojenne i zbrodnię agresji. Naruszenie tego artykułu miało mieć miejsce w czasie inwazji na Irak, jak i w czasie prowadzenia działań wojennych na terytorium tego kraju, włączając w to tortury podejrzanych o terroryzm. Wprawdzie Stany Zjednoczone nie sygnowały Rzymskiego Statutu, ale uruchomienie postępowania może się odbyć na podstawie art. 13 tego traktatu. Według profesora Boyla, postępowanie przeciw wymienionym politykom może zostać wszczęte przez prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego.

W praktyce oznacza to, że z prawnego punktu widzenia istnieje teoretyczna możliwość wystawienia międzynarodowego nakazu aresztowania za byłymi politykami i doprowadzeniem do sytuacji, w której będą oni odpowiadali za swoją politykę względem Iraku – czytamy w serwisie.

[news ten zamięścił popularny portal w polsce]

Ku Przestrodze:

Naszych miłośników Busha i jego zbrodni też trzeba podać do sądu za współudział w zbrodniach.
Nabrał bym wiary w sprawiedliwość bo przez ostatnie 20 lat straciłem tę wiarę.Moze pamietacie glosna afere z popularnego potralu swojego czasu „KOLEDZY Z WOJSKA” – skandaliczne zdjecia ukazujące prawdziwą demokracje jaką stosują polscy żołnieże (USTASZE..) pod dyktandem „gabinetu cienia” tu chodzi o sponsoring wojenny…

Reklamy

About grawitacja44

Niezalezny Instytut Badan Nad Otaczajaca Nas Rzeczywistoscia

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: