//
you're reading...
TEKSTY

11 ton osocza krwi ludzkiej o wartości miliona euro ( jak to mozliwe ? i po CO ? !!! )


11 ton osocza krwi ludzkiej o wartości miliona euro w ostatniej chwili odzyskali policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Transport z osoczem skradziono w Niemczech. Odbiorca towaru się nie stawił.

Chłodnia z osoczem została skradziona w weekend w Lipsku, podczas postoju na parkingu. Towar był w drodze z USA do Austrii, gdzie miał trafić do siedziby firmy należącej do światowego lidera w dziedzinie technologii związanych z krwią układem krążenia.W poniedziałek funkcjonariusze dowiedzieli się, że skradziona chłodnia może znajdować się w Świecku (Lubuskie). Do akcji wkroczyli policjanci CBŚ, wspierani przez antyterrorystów z gorzowskiej komendy wojewódzkiej. Do wtorku tylko obserwowali teren z ukrycia, licząc na zatrzymanie osoby, która miała odebrać towar. W środę wkroczyli do akcji.

W ostatniej chwili przejęli towar

– Ze względu na upływający czas, który mógł spowodować zniszczenie surowicy, policjanci podjęli decyzję o ujawnieniu się. W ostatniej chwili do chłodni, utrzymującej materiał biologiczny w dobrym stanie, dolano paliwa. Ładunek musiał przebywać w temperaturze -34 stopni Celsjusza – powiedział Artur Chorąży z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Policjanci CBŚ i funkcjonariusze Biura Współpracy Międzynarodowej pracują nad wykryciem organizatorów i sprawców kradzieży. Śledztwo w tej sprawie ma nadzorować wydział V Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp.

bas, kaw/sk/k

http://www.tvn24.pl/-1,1642532,0,1,zlodzieje-skradli-osocze-krwi–policjanci-je-odzyskali,wiadomosc.html

Reklamy

About grawitacja44

Niezalezny Instytut Badan Nad Otaczajaca Nas Rzeczywistoscia

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: