//
you're reading...
satanizm, TEKSTY, terroryzm, Zyjonizm666 (żydo-masoneria)

Żydzi – to masoni / MASONI – TO ŻYDZI


Żydzi – to masoni / MASONI – TO SĄ ŻYDZI

[Sa ludzie i ludzie / jest czarne i białe]

Twórca MASONERII Adam Weishaupt był wychowany przez JEZUITÓW, był profesorem prawa kanonicznego, które wykladał.
Twierdził, że aby zapanować nad światem, należy wpierw opanować:
szkolnictwo – modelowanie społeczeństwa;
finanse – kto ma pieniądze, dyktuje prawo;
ustawodawstwo – przygotować ogólnoświatowy kodeks prawny i sądownictwo;
politykę i gospodarkę – ustalić linię postępowania dla federacji państw;

Niektóre działy nauki, a w szczególności:
historię – co ludzie powinni wiedzieć i sądzić o wydarzeniach z przeszłości;
psychologię – jak ludzie powinni myśleć;
medycynę – kontrola nad życiem i śmiercią człowieka;

Opanować należy też:
filantropię i przez nią nastawić ludzi przychylnie do kandydatów na przywódców;
religię, czyli w co ludzie powinni wierzyć;
mass media, co społeczeństwo powinno wiedzieć o aktualnych wydarzeniach na świecie i jak powinno je interpretować.

RZĄDY SĄDY, PARTIE, POLITYCY – ZA KRADZIEŻ BUŁKI TRAFISZ DO WIĘZIENIA,A POLITYCY I MASOWI MARDERCY JAK STALIN, HITLER, PINOCHET ITD.POZOSTAWALI BEZKARNI- OSZUKUJĄ, KRADNĄ GIGANTYCZNE PIENIĄDZE, POWODUJĄ I PROWADZĄ WOJNY NP. WOJNA W IRAKU, DOKONUJĄ ZAMACHÓW TERRORYSTYCZNYCH NP. BUSH I BEN LADEN ATAK NA WIEŻOWCE WTC, ZAPEWNIAJĄ BEZKARNOŚĆ SWOIM ZNAJOMYM KONTROLUJĄC SĄDY, POLICJĘ, ARMIĘ ITD.

Pod fartuszkiem

Wśród ojców założycieli obywatelskiej, nowoczesnej, europejskiej Polski było wielu masonów. Wolnomularze pomogli w ukształtowaniu się liberalnej światopoglądowo i zaangażowanej społecznie inteligencji

Temat masonów pojawia się zazwyczaj przy okazji wydania kolejnego powieściowego thrillera w rodzaju „Kodu Leonarda da Vinci” lub „Zaginionego symbolu” Dana Browna. Tymczasem niewiele osób wie, jak wiele Polska zawdzięcza masonom.

Masoneria, choć odwołuje się do świata starożytnego – m.in. króla Salomona, architekta Hirama oraz wzniesionej przez nich świątyni jerozolimskiej (Salomona) – wywodzi się z wieku światła, czyli Oświecenia. Adam Mickiewicz, który należał już do innej epoki, w „Odzie do młodości” (Czesław Miłosz nazywał ją odą masońską) przekazał myśli bliskie także oświeceniowym wolnomularzom. Patrzyli oni na ziemię jak na otoczony od wieków ciemną mgłą „obszar gnuśności zalany odmętem”. Uważali, że „w krajach ludzkości jeszcze noc głucha”. Wobec tego postawili sobie zadanie: „Dalej, bryło, z posad świata! / Nowymi cię pchniemy tory”. Do realizacji tego celu konieczne było wspólne działanie: „Opaszmy ziemskie kolisko! / Zestrzelmy myśli w jedno ognisko / I w jedno ognisko duchy!…”.

Zbiór symboli masońskich na tradycyjnym fartuszku, fot. Getty Images/FPM

Dzięki zbieżności idei i czynów „Pryskają nieczułe lody/ I przesądy światło ćmiące; / Witaj, jutrzenko swobody, / Zbawienia za tobą słońce!”. Gdy oko słońca „ludzkości całe ogromy” przeniknie „z końca do końca”, dzieło zostanie wykonane.

Choć Oświecenie, co podkreślał historyk i najwybitniejszy polski znawca wolnomularstwa, Ludwik Hass, nie narodziło się w lożach, to wolnomularstwo było jednym z najważniejszych ośrodków popularyzujących idee oświeceniowe, przekładało je na język praktyki: od gospodarki i polityki po oświatę i kulturę. Mam na myśli masonerię liberalną, bo wolnomularstwo miało wiele twarzy – także mistycznej zabawy urozmaicającej życie znudzonym artystokratkom.

Gdy w 1764 r. Stanisław August Poniatowski objął tron Rzeczypospolitej, tego oświeconego sformowanego Europejczyka otaczała ciemna, nieokrzesana masa szlachecka. Przed pchnięciem kraju „z posad” i skierowaniem go „na nowe tory” należało ją

oświecić i ociosać.

Temu służyła przebudowa szkolnictwa. Rok po koronacji król założył Szkołę Rycerską. Jej komendantem był książę Adam Kazimierz Czartoryski, członek warszawskiej loży Trzech Braci, a następnie dozorca loży Cnotliwy Sarmata.

Utrzymywana ze środków państwowych, przeznaczona dla synów niezamożnej szlachty Szkoła Rycerska wykształciła kadrę oświeconych oficerów, którzy walczyli „za wolność waszą i naszą”. Jej najwybitniejszy absolwent – Tadeusz Kościuszko – przeprawił się przez Atlantyk, by pomóc walczącym o wolność amerykańskim koloniom. Bronił Deklaracji Niepodległości, która stanowiła: „Uważamy następujące prawdy za oczywiste: że wszyscy ludzie stworzeni są równymi, że Stwórca obdarzył ich pewnymi nienaruszalnymi prawami, że w skład tych praw wchodzi życie, wolność i swoboda ubiegania się o szczęście”. Ten pogląd, podobnie jak hasła rewolucji francuskiej, był bliski oświeceniowym wolnomularzom, wśród których nie brakowało oficerów. Angażowali się oni po stronie obozu reform, popierali Konstytucję 3 maja, walczyli w jej obronie. Wśród nich był m.in. bratanek króla książę Józef Poniatowski, Jan Henryk Dąbrowski, Julian Ursyn Niemcewicz (w czasie insurekcji sekretarz Kościuszki), gen. Stanisław Fiszer (zginął podczas kampanii napoleońskiej w 1812 r.). W Księstwie Warszawskim co czwarty spośród ok. 1,2 tys. wolnomularzy był oficerem.

Reklamy

About grawitacja44

Niezalezny Instytut Badan Nad Otaczajaca Nas Rzeczywistoscia

Dyskusja

2 myśli w temacie “Żydzi – to masoni / MASONI – TO ŻYDZI

 1. Masoni już rządzą całym światem, a reszta będzie dla nich orać pola i spać w chlewie jak wyprane z mózgu świnie.
  Parę chwil po wypadku nie było mgły.Widać było wrak dymiącego samolotu i drzewa, ale gdzie było lotnisko?Mgła może była wcześniej stworzona sztucznie, bo poprzedni samolot lądował w świetle słońca..Pilot mogł być czymś otruty(to taki ulubiony zwyczaj z tą trucizną dla niepowolanych gości)Skoro latał tak długo stracił paliwo i ciała nie powinny być aż tak spalone( przecież nie było słupu wielkiego ognia)Skoro zahaczył o drzewo to był nisko więc mógł jakoś jeszcze wylądować z poślizgiem a on rozpadł się w drobiazgi. Czarne skrzynki już są uszkodzone!!…robią z nami co chcą, kiedy i gdzie chcą.Cześć pamięci pomordowanych. A co krzyczano w samolocie – zabili nas!! Czemu zaufaliście?

  Posted by N&N | Kwiecień 12, 2010, 9:32 am
 2. … żyd Żydowy nie równy tak jak Polakowi polakowi …

  https://grawitacja44.wordpress.com/2010/04/11/katastrofa-samolotu-tupolew-154m-to-dzielo-gabinetu-cieni/#comments

  Jaby nie było Jezus też był Żydem.

  Pozdrawiam

  Posted by SKOLMAN_MWS | Kwiecień 12, 2010, 2:26 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: