//
you're reading...
Kartel'e (...Polityka), Samo "LAJF"

My nie obsługujemy tylko złodziei.[Urząd Skarbowy & Zakład Ubezpieczeń Społecznych]


” Przyjdzie dzień w którym ZUS przegra pierwszą sprawę w sądzie „

Głodowe emerytury-Jeśli ministrowie finansów i pracy przeforsują obniżkę składek do OFE, nasze emerytury za kilka lat będą głodowe – alarmuje „Gazeta Wybiurcza”.Gazeta dotarła do raportu Deloitte, z którego wynika, że obniżenie wysokości składki do Otwartych Funduszy Emerytalnych z 7,3 do 3 proc. naszych pensji, może poskutkować nawet trzykrotnym obniżeniem, otrzymywanych w przyszłości, świadczeń.Beneficjentem przesunięcia środków stałby się ZUS. Zapytani ekonomiści potwierdzają, że ministrom nie chodzi o dobro emerytów, tylko o ratowanie finansów publicznych.

Dawno, dawno temu był film „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”. W filmie był sklep, a w sklepie była gablota. W gablocie wisiały zdjęcia podejrzanie wyglądających ludzi, a pod spodem był napis „tych klientów nie obsługujemy”.

Powszechnie nie obsługuje się złodziei i pijaków („bo każdy pijak to złodziej”), a jak właściel sklepu jest, dajmy na to, skinem to wtedy Murzynów. I Żydów. Cóż, jego sklep – jego prawo.

My nie obsługujemy tylko złodziei.

Czy wiesz, że…
…zarabiając 2500 zł i odkładając 488 zł nie na ZUS, a na konto oprocentowane na 6 proc. rocznie, po 41 latach zgromadzisz 1,1 mln zł.Nie uszczuplając tej kwoty ani o grosz, twoja emerytura będzie wynosić prawie 5 530 zł.A milion dasz w spadku dzieciom.Uwzględniając inflację siła nabywcza będzie o połowę niższa, ale i tak kilka razy większa niż to co oferuje ci dziś ZUS.

Ale za to jakich! Ci złodzieje zabierają nam pieniądze za każdym razem kiedy dostajemy wypłatę. Zabierają nam pieniądze za każdym razem kiedy coś kupujemy w sklepie. I nawet wtedy, kiedy chcemy coś dać za darmo. Zabierają nam pieniądze jawnie, powszechnie, pod groźbą kary. Mają za sobą policję, komorników, sądy i wojsko.

To, oczywiście Urzędy Skarbowe i Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Łatwo przekonać ludzi, że złe jest dobre, zmieniając nazwy i znaczenia słów. Gdyby zamiast „składka na ubezpieczenie społeczne” mówić „podatki”, a zamiast „podatki” mówić „haracz”, mielibyśmy mniej więcej prawdziwy obraz rzeczywistości. Tylko kto by wtedy chciał pracować w Urzędach Skarbowych?

Czy wiesz, że…
…47% mężczyzn umiera przed osiągnięciem wieku emerytalnego! Ich składki nie są dziedziczone.!!!

Otóż najprawdopodobniej ci sami co dzisiaj! Ludzie pracują dla organizacji świadczącej usługi polegające na zabieraniu pieniędzy pod przymusem innym ludziom w imię zasady „bo tak” – i nie mają sobie nic do zarzucenia.

Ale my mamy. I dlatego tych klientów nie obsługujemy!
Pracujesz w Urzędzie Skarbowym? ZUSie? Tutaj nie wejdziesz. Ciebie nie obsłużymy. Niczego ci nie sprzedamy. Nie będziemy robić z tobą interesów. Nie, nie pozbędziesz się odpowiedzialności mówiąc „ja tam tylko pracuję, to tylko moja praca”. Organizacja,

Czy wiesz, że…
…przychody budżetu na rok 2008 ustalono na 240 mld zł, co daje ok. 30 tys. zł na osobę aktywną zawodowo.
Tyle zabiera ci fiskus.

której jesteś częścią, zabiera mi wbrew mojej woli tysiące złotych każdego roku. Czy wiesz, że…
…przychody budżetu na rok 2008 ustalono na 240 mld zł, co daje ok. 30 tys. zł na osobę aktywną zawodowo.
Tyle zabiera ci fiskus.
Ten,
kto zabiera coś drugiemu pod przymusem i bez jego zgody jest według definicji złodziejem. Ty tam tylko pracujesz? Więc jesteś tylko małym palcem – ale palcem złodzieja! Nie urodziłeś się urzędnikiem – to była twoja decyzja. Chcesz, żebym cię traktował jak uczciwego człowieka? Przestań pracować dla nieuczciwej firmy! To z pieniędzy, które mi zabrali, płacą ci co miesiąc!

Może i jesteśmy bezsilni. System państwowy jest tak zorganizowany, żeby nas okradać z naszej własności i nic na to nie możemy poradzić. Ale do tego, żeby nam się to podobało zmusić nas nie mogą! Jak działa system emerytalny?
Kliknij i przeczytaj, na czym polegała wielka reforma OFE.

Jeżeli tobie też się to nie podoba, dołącz do akcji!
Masz firmę, która co miesiąc płaci haracz? Przyklej na szybę znaczek „urzędników skarbowych nie obsługujemy!” Masz stronę w internecie? Napisz, że ZUS tu nie jest mile widziany! Niech ludzie w końcu uświadomią sobie, że odpowiadają za to, w czym biorą udział. Jeżeli maszyna czyni zło, to każda śrubka w tej maszynie za to odpowiada.Jesteś lub będziesz normalnym, uczciwym pracownikiem? Powiedz znajomym o akcji, powieś plakat choćby na ścianie w pokoju. Pokaż osobom, które znasz, że nawet jak wszyscy mówią, że coś nienormalnego jest normalne, masz odwagę sądzić coś odwrotnego.

Dlatego urzędników skarbowych, inspektorów policji skarbowej i wszystkich pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od dyrektora po sprzątaczkę – nie obsługujemy!

ADRES PROJEKTU: http://www.nieobslugujemy.com/

Jak działa system emerytalny

Drodzy Ubezpieczeni

Agresję wielu z Was wywołały moje słowa, żeby nie liczyć na emerytury z ZUS. Jest ona o tyle zrozumiała, że politykom udało się wam wmówić, że jesteście „ubezpieczeni”, płacicie „składki” i w ten sposób „oszczędzacie” na własne emerytury. Tymczasem Wasze pieniążki, które co miesiąc pod przymusem i groźbą kary pozbawienia wolności, są Wam pobierane pod mylącą nazwą „składki ubezpieczeniowej” są po prostu ordynarnym podatkiem celowym, przeznaczanym prawie w całości nie na Wasze przyszłe emerytury, tylko na wypłatę świadczeń dla aktualnie je otrzymujących emerytów i rencistów.

W związku z tym w ZUS-ie nie ma w ogóle żadnych pieniędzy. Nie ma ich też w OFE. Nie mogą one inwestować za granicą. Nie mogą też kupować nieruchomości w Polsce. Dlatego na wzroście cen polskich nieruchomości zarabiają emeryci holenderscy i niemieccy, bo ich fundusze emerytalne mogą inwestować bezpośrednio w nieruchomości w Polsce i właśnie to robią.

Tymczasem 60% środków, które ZUS przekazuje do OFE, lokują one w „bezpiecznych” i „dobrze oprocentowanych” obligacjach skarbowych. A Skarb Państwa przekazuje je… z powrotem do ZUS, żeby starczyło na dzisiejsze wypłaty. A i tak nie starcza, więc ZUS zaciąga kredyt komercyjny w bankach!!! A skąd będą pieniądze, na spłatę tych kredytów i na wykup obligacji??? Wy je zapłacicie moi drodzy ubezpieczeni i Wasze dziatki (o ile oczywiście zdecydujecie się je spłodzić) w postaci wyższych podatków w przyszłości.

Bo skąd Skarb Państwa weźmie pieniądze na wykup tych „dobrze oprocentowanych” obligacji i na kolejną dotację do ZUS na spłatę zaciągniętych kredytów? Od „ubezpieczonych” podatników je weźmie. Zapłacicie więc odsetki od swoich własnych pieniędzy, które dziś są Wam odbierane na „ubezpieczenie”.

System państwowych ubezpieczeń emerytalnych to, jak pisał zmarły przed kilkoma dniami Milton Friedman, „łańcuszek świętego Antoniego”. Płacimy dziś na emerytury naszych dziadków i rodziców w nadziei, że nasze dzieci i wnuki będą płaciły na nasze. Problem tylko w tym, że dzieci robimy coraz mniej – no bo przecież na swoje emerytury właśnie „oszczędzamy” w ZUS i w OFE. Więc po co nam dzieci? Nie mamy zresztą za dużo pieniędzy na ich utrzymanie, bo przecież połowę wynagrodzenia zabiera nam… ZUS!!! A te, które w przypływie nierozwagi spłodziliśmy, posłuchały, zdaje się, rady Pana Prezydenta i „spieprzają” do Londynu.

I tak sobie myślę, że ktoś musi to wam uświadomić. Już w 1999 roku, jak zaczynała się reforma emerytalna, Krzysztof Dzierżawski napisał o reformie artykuł: „Fakty. Mity. Sofizmaty.” Nie było jednak wówczas zbyt wielu chętnych, żeby go opublikować. Nic dziwnego! OFE wydawały wówczas 2 miliardy złotych na reklamę palm, pod którymi będą wypoczywali emeryci, jak się do nich zapiszą. Dziś już chyba wiadomo, że to była tapeta na ścianie, a nie żadne Hawaje.

Robert Gwiazdowski
były szef rady nadzorczej ZUS

Reklamy

About grawitacja44

Niezalezny Instytut Badan Nad Otaczajaca Nas Rzeczywistoscia

Dyskusja

4 myśli w temacie “My nie obsługujemy tylko złodziei.[Urząd Skarbowy & Zakład Ubezpieczeń Społecznych]

 1. Płaciłem składkę około 900 zł, plus inne drobne dodatki, później ZUS miał awarię systemu emerytalnego i każdy ma sam udowadniać kapitał początkowy. Bo ZUS nie ma nic w komputerach. I takich awarii trafi się jeszcze kilka, i z obiegu wypadnie znowu masę ludzi.. Chory kraj, chory system, i trafilem do UK, nie zamierzam wracać…

  Posted by Wojox | Maj 26, 2010, 9:14 pm
 2. ZUS ZLODZIEJE TAXI 930ZŁ MIESZIECZNIE DZIEKUJE WOLE UK chory kraj nic wiecej ten kraj sie zalamie niedługo nikt nie bedzie pracxował w tym kraju

  Posted by ZUS ZLODZIEJE TAXI 930ZŁ MIESZIECZNIE DZIEKUJE WOLE UK | Październik 22, 2010, 9:22 pm
 3. to jest niesprawiedliwe że ludzie w Polsce pracuja cieżko zeby zarobic pare marnych groszy czyli tak jak ja zarobiłam 1000 zł odciagnieto mi 300 zł i zostało mi jedno wielkie gówno. Fajnie te nieroby się na nas wzbogacają.
  nie dziwie sie ze jest tylu ludzi biednych i bezdomnych wszystko idzie w gore tylko nie wypłaty

  Posted by gosc | Sierpień 26, 2011, 8:46 am
 4. Prosty przelicznik wpłacanych składek i porównianie z późniejszą emeryturą sprawia, że za żadne skarby nikt nie płaciłby składek emerytalnych. Tylko siła państwa policyjnego trzyma to w kupie. Pana Grzegorza Sowę który nie poddał się i walczy z zus pozdrawiam. Bedzie takich jak pan więcej.

  Posted by Grzegorz | Kwiecień 10, 2013, 7:24 am

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: