//
you're reading...
Uncategorized

Gaz łupkowy (szczelinowanie hydrauliczne) zagrożeniem dla Polskich gospodarstw


Polska wg radosnych POhukiwań , ale i poPIS -kiwań (tak, tak tu – POzyteczny Idiotyzm – rozlozyl sie po równo, tyle, że PO – robi to pewnie za kase, a PIS – z głupoty) -Polska ma być Centrum Wydobycia Gazu z Głupków!!Po prostu wlasnie, TU, w Europie śr-wsch., Amerykanie znależli wystarczające złoża Korupcji i Głupoty, by zainstalowac ową bandycką, zbrodniczą eksploatację.Bedziemy INDIANAMI EUROPY, a Polska – Jednym Wielkim Rezerwatem Skażonej Ziemi, Zatrutej Wody i Powolnej Śmierci.

Masakryczna niekompetencja urzędników państwowych zezwalająca na kryminalny proceder zanieczyszczania wód gróntowych w tak zawanej technologi „szczelinowania hydraulicznego” >>>


Znany portal (propagandowy) z rąk programistów umysłów NWO napisał :

Według wstępnych danych Polska dysponuje największymi złożami gazu łupkowego w Europie. Nie jest tajemnicą, że wydobycie i sprzedaż tego surowca to miliardowy biznes, który może znacząco zmienić Polskę. Jednak nie dla wszystkich gaz z łupków to zmiana na lepsze.
Dla mieszkańców Rogowa, małej wioski na Zamojszczyźnie, wraz z odkryciem złóż gazu łupkowego zaczęły się problemy. To właśnie na ich terenach trwają prace poszukiwawcze. Rolnicy pokazują reporterom „Superwizjera” TVN zanieczyszczoną wodę w studniach i popękane ściany budynków. Twierdzą, że to wszystko przez odwierty.Ludzie boją się o swoje zdrowie. Wiedzą, że by wydobyć z łupków gaz, trzeba wpuścić do ziemi mieszankę piasku, wody i chemikaliów. Obawiają się, że mogą być to substancje szkodliwe dla nich i dla środowiska, w którym żyją. Nie chcą być „królikami doświadczalnymi”. – Przecież my nie jesteśmy przeciwni badaniom, na całym świecie coś się dzieje, coś się wydobywa, czegoś się poszukuje, ale nie kosztem ludzi, prawda?- mówią w rozmowie z reporterami „Superwizjera” TVN.Jakie substancje chemiczne znajdą się w mieszance, która trafi do odwiertów? Czy wody gruntowe w okolicy prac koncernów paliwowych zostaną zatrute? Czy mamy się czego obawiać? Dlaczego lokalne władze, urzędy, a nawet ministerstwa milczą lub unikają wypowiedzi? Na te i inne pytania odpowiadają dziennikarze „Superwizjera”. http://www.tvn24.pl/-1,1718910,0,1,ciemna-strona-gazu-z-lupkow,wiadomosc.html


Czym jest ten „gaz łupkowy/szczelinowanie hydrauliczn” ?

Celem niniejszego wpisu jest pokazanie, że zagrożenia związane z udostępnianiem złóż gazu łupkowego praktycznie nie różnią się od tych występujących przy pracach na złożach konwencjonalnego gazu ziemnego czy ropy naftowej. Najwięcej kontrowersji wzbudza stosowanie płuczek do szczelinowania hydraulicznego w ilościach dużo większych niż przy wierceniach otworów. Jeśli jednak dotychczas radzono sobie bardzo dobrze z problemem zużytych płuczek wiertniczych (które też mogą zawierać niebezpieczne substancje), to nie powinno być istotnych technicznych przeszkód z podobną utylizacją płynów szczelinujących.

Udostępnianie złóż gazu łupkowego odbywa się w podobny sposób jak w przypadku złóż konwencjonalnego gazu ziemnego. Po zlokalizowaniu złoża i jego wstępnych badaniach (m.in. badania sejsmiczne) odwierca się odwierty poszukiwawcze i próbne w celu dokładniejszego określenia jego charakterystyki. Jeśli wyniki okażą się zadowalające, to wykonuje się kolejne odwierty eksploatacyjne, buduje instalację naziemną kopalni gazu i rurociągi transportowe. W przypadku złóż gazu łupkowego do tego obrazu trzeba dodać jeszcze konieczność wiercenia odwiertów poziomych oraz zbiegi stymulacyjne jak szczelinowanie hydrauliczne.

Jeśli udostępnianie złóż gazu łupkowego jest porównywalne do udostępniania złóż gazu konwencjonalnego, to na zasadzie analogii możemy określić rodzaj czynników zagrażających środowisku naturalnemu podczas prac wiertniczych na złożach gazu łupkowego. Na takim porównaniu opiera się praca doktora inż. Jana Macudy Środowiskowe aspekty produkcji gazu ziemnego z niekonwencjonalnych złóż [.pdf]. Lista zagrożeń przedstawiona w opracowaniu p.Macudy jest następująca:
degradacja gleb i pozbawienie terenu zajętego pod wiertnię i prowadzącą do niej drogę dojazdową możliwości pełnienia normalnych funkcji;
lokalne zanieczyszczenie powierzchni ziemi i gruntów paliwami, środkami myjącymi oraz materiałami służącymi do sporządzania płuczek wiertniczych i regulacji ich parametrów technologicznych;
uszkodzenie urządzeń i budowli wodnych oraz melioracyjnych w obrębie zajętego terenu;
zanieczyszczenie wód powierzchniowych, gruntów i wód podziemnych w wyniku awaryjnego odprowadzania do nich ścieków, przenikania zanieczyszczeń ze zbiorników odpadów lub migracji zanieczyszczeń rozlanych na terenie wiertni;
zaburzenia równowagi hydrogeologicznej w związku z niedoskonałą izolacją przewiercanych poziomów wodonośnych, zwłaszcza wód użytkowych;
zanieczyszczenie wód podziemnych filtratem z płuczki w wyniku jej ucieczki do górotworu;
nadmierne pobory wody z ujęć lokalnych;
emisja hałasu z urządzeń wiertniczych;
emisja do atmosfery zanieczyszczeń powstałych w wyniku spalania paliw;
awaryjne zrzuty do środowiska płuczek lub płynów złożowych (solanki, gazu ziemnego, ropy naftowej i siarkowodoru);
migracja gazu ziemnego do strefy przyodwiertowej i emisja do atmosfery.

W trakcie prac wiertniczych oraz szczelinowania hydraulicznego powstają zróżnicowane odpady ciekłe i stałe, z których część jest kwalifikowana jako odpady niebezpieczne. Do najważniejszych odpadów zaliczają się (kolorem czerwonym oznaczono substancje niebezpieczne):
płuczki i odpady wiertnicze zawierające ropę naftową;
płuczki i odpady wiertnicze zawierające substancje niebezpieczne;
płuczki wiertnicze zawierające baryt i odpady inne niż powyższe;
płuczki wiertnicze zawierające chlorki i odpady inne niż powyższe;

a także odpady niewiertnicze, jak odpady zawierające rtęć, tworzywa sztuczne, lakiery, farby, oleje (silnikowe, hydrauliczne) i inne. W poniższej tabeli zestawiono ilość głównych rodzajów odpadów powstających podczas wiercenia odwiertu poszukiwawczego do głębokości 3 000 metrów.


Powiązania (wały) kartelu „halliburton” z wydobyciem „gazu łupkowego” w USA >>>
http://www.halliburtonwatch.org/


Faszyzm w USA :

Reklamy

About grawitacja44

Niezalezny Instytut Badan Nad Otaczajaca Nas Rzeczywistoscia

Dyskusja

5 myśli w temacie “Gaz łupkowy (szczelinowanie hydrauliczne) zagrożeniem dla Polskich gospodarstw

 1. Hitlerowcy doreali się do władzy w USA.Rosnący faszyzm w USA.Pokojowi demonstranci na Wall Street traktowani jak bydło (wideo)

  Posted by snajper | Wrzesień 28, 2011, 10:23 am
 2. dzis w nocy z 29 na 39.09.2011 pokazali w TVPInfo 1 czesc filmu dokumentalnego o wierceniach i skazeniu srodowiska po odwiertach.Woda w kranie plonela jakby byla gazem ! szok !!A my polacy cieszymy sie ze mamy gaz?! Szkoda tylko ze zycie na tych skazonych terenach zniknie!!!bo coz warte jest zycie w miejscu gdzie nie ma wody pitnej? gdzie zadna roslina ani zwierze nie przezyje !!!! czy aby gaz byl tyle wart ?istnieja inne sposoby pozyskiwania energii !!! chocby z wody lub z magnesow !!!! ludzie obudzcie w sobie zrozumienie!!!!czy chcecie zostawic spuscizne dla przyszlych pokolen??? Niby wszyscy boicie sie Apokalipsy a sami pozwalacie aby juz dzis Apokalipsa zaczela zbierac zniwo !!!!!!! czyli SMIERC !!!!!! walczcie z NWO !!!!! Banda czworga to same sprzedawczyki i moski w przebraniu chrzescijanskim !!!!!!!

  Posted by bydzio63 | Wrzesień 30, 2011, 9:11 am
 3. Z gory przepraszam za blad w tekscie mialo byc z nocy 29 na 30.09.2011.

  Posted by bydzio63 | Wrzesień 30, 2011, 9:31 am
 4. co wy tu wypisujecie ???? bez tego gazu zawsze ruscy beda nami rzadzic. ja wiem, ze wy w to wierzycie jestescie tak zwanymi PORZYTECZNYMI IDIOTAMI A DZIEŁACIE W INTERESIE ROSJI – choc sami otym nie wiecie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSCE TEN GAZ JEST POTRZEBNY JAK POWIETRZE.

  Posted by Anonim | Październik 26, 2012, 12:53 pm
  • To będziesz miał powietrze zatrute spalinami, metanem, chlorem i inną chemią skoro tak ci na tym zalezy. A Rosją nie strasz, bo to ty jesteś wykorzystywany jako tuba w grze politycznej między tymi, którzy juz podzielili między siebie świat. Polska będzie spustoszona i zniszczona m.in. przez takich naiwniaków jak ty, a forsa z tej imprezy łupkowej pójdzie do kieszeni korporacji naftowych. A ty się nawet smakiem nie obejdziesz.

   Posted by wisienka | Kwiecień 2, 2013, 7:48 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: