//
you're reading...
Darmowa Energia (Free Energy)

Zrób z roweru elektrownię-EnergoRower-Niewyczerpane źródło czystej energii i bezpieczeństwa


NEWS TUTAJ PRZEDSTAWIONY JEST NAMISTKĄ TEGO JEŚLI CHODZI O PRZETWORZENIE  ENERGI KINETYCZNEJ LUDZKICH MIĘŚNI, A PRZETWORZENIEM JEJ NA PRĄD ELEKTRYCZNY.INTNIEJA GENERATORY WIEKSZEJ MOCY NP 1 LUB 2 Kv GDZIE SKALA MIKRO TEGO SYTEMU STAJE SIĘ SKALĄ MAKRO – WSZYSTKO ZALEŻ OD NASZEJ ŚWIADOMOSCI/KREATYWNOŚCI.

EnergoRower-Niewyczerpane źródło czystej energii i bezpieczeństwa

Urządzenie, które umożliwia wytwarzanie energii elektrycznej za pomocą roweru, a następnie jej magazynowanie w przenośnej stacji energetycznej i dowolne wykorzystanie w późniejszym okresie.

Zestaw składa się z trenażera, prądnicy, regulatora i przenośnej stacji energetycznej.

W skrócie jak to działa. Mocujemy nasz rower (nie znajduje się w zestawie, trzeba mieć własny) na trenażerze, dokręcamy uchwyt z prądnicą, podłączamy przewody do urządzenia regulującego i już możemy kręcić pedałami i wytwarzać prąd. Wytwarzana w ten sposób energia jest magazynowana w specjalnym przenośnym akumulatorze (stacji energetycznej), który można łatwo odpiąć i zabrać ze sobą na działkę albo na ryby. Stacja energetyczna posiada gniazdko 12V od zapalniczki samochodowej, a także zwykłe gniazdko 220V (takie jak w domu) i może z łatwością zasilać TV, radio, laptop, komputer, konsolę do gier, komórkę itp. Cały montaż jest bajecznie prosty – po nabyciu małej wprawy zajmuje 3 min.

Często zadawane pytania (FAQ)

1. Co to jest trenażer?

Odp. Trenażer to urządzenie, na którym stawia się tylne koło roweru – taki rodzaj stelaża. Dzięki temu, że tylne koło znajduje się nieco nad ziemią, można pedałować bez ruszania się z miejsca. Oferowany przez nas w zestawie trenażer to włoski markowy produkt o solidnej konstrukcji, łatwy w montażu i składany, dzięki czemu można go bez problemu schować np. pod łóżko. Oferowany model działa z rowerami  o średnicy kół 26 i 28 cali.

2. Co to jest prądnica?

Odp. Prądnica to urządzenie, które przetwarza energię mechaniczną ruchu obrotowego na energię elektryczną prądu stałego. W skrócie, to właśnie dzięki prądnicy powstaje prąd, gdy kręcimy pedałami roweru.

3. Co to jest regulator?

Odp. Regulator to urządzenie, które chroni akumulator przed niezamierzonym głębokim rozładowaniem oraz przeładowaniem. W skrócie, dzięki temu urządzeniu mamy pewność, że wytwarzany przez nas prąd będzie bezpiecznie i wydajnie ładował akumulator, a dodatkowo zyskujemy zabezpieczenie przed cofaniem się prądu do prądnicy. Oferowany w zestawie model to zaawansowane urządzenie, najwyższej jakości, wyprodukowane w Niemczech.

4. Co to jest przenośna stacja energetyczna?

Odp. Przenośna stacja energetyczna to urządzenie składające się z akumulatora, przetwornicy DC/AC (urządzenia przetwarzającego prąd stały na prąd zmienny), lampy fluoroscencyjnej oraz obudowy. Oferowane w zestawie urządzenie to najwyższej jakości kanadyjski produkt charakteryzujący się następującymi właściwościami: akumulator AGM o pojemności 20 Ah, mobilne źródło zasilania zarówno napięciem 220 V jak i 12 V, moc ciągła 250 Wat, wbudowane źródło światła przydatne w sytuacjach awaryjnych, alarm i zabezpieczenie przed przeciążeniem, przegrzaniem oraz przy niskim poziomie akumulatora, ponadto możliwość awaryjnego rozruchu samochodu.

Dane techniczne
Model 300

Sekcja 230 V AC

Moc ciągła
250 W

Moc 5 min.
300 W

Moc impulsowa
500 W

Napięcie nominalne
230 V

Częstotliwość
50 Hz +/- 4 Hz

Przebieg wyjściowy
Modyfikowana Sinusoida

Prąd (bez obciążenia)
< 0,20

Sekcja 12 V DC

Typ baterii
kwasowo ołowiowe, AGM

Pojemność baterii
20 Ah

Napięcie baterii
12 VDC

Wymiary
30.0 x 18.2 x 31.8 cm

Masa
8.2 kg

Czas ładowania z AC
40 h

Czas ładowania z DC
4 h

Max. napięcie ładowania
14,5 V

Napięcie ponownego ładowania
12,9 V

Temperatura pracy
O°C – 40°C

5. Co to jest wat?

Wat to jednostka mocy. Dla przykładu, mierząc generowaną moc z prądnicy podczas szybkiego kręcenia pedałami, otrzymujemy wynik 200 watów. Co z tego wynika? Między innymi to, że możemy zasilić 200 watowy odbiornik telewizyjny ale na 400 watowy już nie starczy mocy. Jednak, jeśli zmagazynujemy moc wytwarzaną przez prądnicę w akumulatorze, uzyskamy większą uniwersalność systemu. Zobaczmy, jak to się przedstawia na przykładzie.

Różnica między watami (jednostka mocy) a watogodzinami (jednostka energii):

Jeżeli pedałując wytwarzamy 100 watów mocy i będziemy tak kręcili przez 2 godziny, wytworzymy 200 watogodzin energii, czyli:

100 watów x 2 godziny = 200 watogodzin

Mając 200 watogodzin zgromadzonych w akumulatorze  możemy zasilić:

200 watowy telewizor przez 1 godzinę (200 watów x 1 godzina = 200 watogodzin)

100 watowy telewizor przez 2 godziny (100 watów x 2 godziny = 200 watogodzin)

20 watowy notebook  przez 10 godzin (20 watów x 10 godzin = 200 watogodzin)

15 watową świetlówkę przez 14 godzin (15 watów x 14 godzin = 200 watogodzin)

Realny pobór mocy przez urządzenia:

Mały TV – 100 watów

Duży TV – 200 watów

Netbook – 30 watów

Komputer biurowy – 80 watów

Magnetofon – 20 watów

Ładowarka telefonu komórkowego – 5 watów

Energooszczędna lampa biurowa – 15 watów

Lodówka – 700 watów

Zmywarka – 350 watów

Jak widać z powyższego zestawienia, niektóre sprzęty nadają się idealnie do zasilania z EnergoRoweru i przenośnej stacji energetycznej (np. komputery, magnetofony itp.) a inne (np. lodówka, pralka) potrzebują zbyt wiele mocy, aby móc je zasilać z naszego zestawu.

6. Wszystko to brzmi bardzo skomplikowanie. Czy przeciętny człowiek jest w stanie sobie z tym poradzić?

Jak najbardziej. Nie trzeba mieć żadnych technicznych umiejętności, aby móc korzystać z oferowanego przez nas EnergoRoweru. Wystarczy rozpakować przesyłkę, ustawić rower na trenażerze i podłączyć 1 kabel. Viola! Można już kręcić pedałami i wytwarzać prąd. Wysyłany przez nas zestaw jest już zmontowany – nie potrzeba żadnych narzędzi, aby móc z niego korzystać.

7. Jak dużo mocy jestem w stanie wytworzyć – ile prądu generuje przeciętny człowiek za pomocą EnergoRoweru? Ile energii jestem w stanie zmagazynować w prznośnej stacji energetycznej?

Dorosła osoba jest w stanie wytworzyć od 100 do ponad 320 watów w zależności od siły i kondycji. Przeciętny człowiek wytwarza od 125 do 215 watów.

Akumulator zamontowany w przenośnej stacji energetycznej ma pojemność 20Ah i napięcie 12V. Daje nam to około 240 watogodzin.

Całkowite naładowanie przenośnej stacji energetycznej za pomocą Energoroweru przez przeciętną osobę dorosłą trwa łącznie ok. 3 godziny (oczywiście nie trzeba ładować do końca za jednym razem – można bez problemu doładowywać w wolnej chwili – akumulator nie ma „efektu pamięci”).

8. Kto powinien zainteresować się EnergoRowerem? Dla kogo przeznaczony jest ten produkt?

Należy zacząć od tego, że EnergoRower to urządzenie naprawdę uniwersalne. Może służyć jednocześnie jako przyrząd do ćwiczeń, domowa elektrownia i zestaw proekologiczny. Łączy w sposób idealny potrzeby osób chcących dbać o kondycję fizyczną bez wychodzenia z domu (również podczas złej pogody), ceniących sobie niezależność i bezpieczeństwo energetyczne (własne awaryjne źródło prądu niezależne od dostaw surowców czy kaprysów pogody), oraz wszystkich tych, którym na sercu leży dobro środowiska naturalnego (pomaga redukować emisję szkodliwych substancji z elektrowni konwencjonalnych).

W skrócie można powiedzieć, że EnergoRowerem powinien zainteresować się każdy kto:
chce zapewnić sobie i swojej rodzinie choć minimum niezależności i bezpieczeństwa energetycznego na czas kryzysu, napięć międzynarodowych, klęsk żywiołowych lub innych katastrof, które mogą spowodować czasowe lub całkowite odcięcie dostaw energii elektrycznej
chce zadbać o swoją kondycję fizyczną a przy okazji zrobić coś pożytecznego i motywującego – czyli dla przykładu obejrzeć ulubiony serial albo mecz piłkarski na telewizorze podłączonym do naszego zestawu energetycznego ale dopiero w nagrodę za przejechanie 30 minut na Energorowerze i naładowaniu akumulatora.
chce dbać o środowisko naturalne poprzez promowanie zdrowych, odnawialnych źródeł energii elektrycznej.
chce ograniczyć wydatki za prąd – kilkaset watów generowane codziennie na naszym energo rowerze da po roku całkiem konkretną sumę oszczędności.
Energorower może służyć również jako doskonała pomoc dydaktyczna w szkołach prezentująca możliwości energii odnawialnej w praktyce. Mogą z niego również korzystać firmy podczas np. promocji, pokazów, pikników itp

Tego typu technologie mozemy znaleść na aukcjach Allegoro.

Reklamy

About grawitacja44

Niezalezny Instytut Badan Nad Otaczajaca Nas Rzeczywistoscia

Dyskusja

18 thoughts on “Zrób z roweru elektrownię-EnergoRower-Niewyczerpane źródło czystej energii i bezpieczeństwa

 1. Witam. Bardzo dobre urządzenie – z tego co oglądam… Swoją drogą gdzie to zamówić? Przeglądałem allegro, ale jakoś nie mogę znaleźć.

  Posted by mateusz | Marzec 1, 2010, 11:38 am
 2. Przyślijcie ofertę z ceną.

  Posted by Ania | Listopad 20, 2010, 10:09 pm
 3. gdzie można kupić energorower?

  Posted by Mariusz | Grudzień 9, 2010, 3:00 pm
 4. gdzie to kupic

  Posted by EEE | Luty 1, 2011, 8:52 am
 5. Witam,
  myślę ,że ta minie!!!!! elektrownia rowerowa jest wyjatkowo przydatna dla mnie .Na działce nie mam prądu ponadto walczę z otyłością bezskutecznie.Tak ,że rozwiązuje dwa problemy.Ile to kosztuje?

  Posted by Anonim | Czerwiec 10, 2011, 3:24 am
 6. prosze o cene takiego zestawu,
  jestem bardzo zainteresowany

  Posted by Anonim | Październik 15, 2011, 2:02 pm
 7. prosze o cene takiego zestawu,
  jestem bardzo zainteresowany,
  gdzie to mozna kupic???

  Posted by maly | Październik 15, 2011, 2:03 pm
 8. Gdzie to mogę kupić? I za ile?
  Jestem zainteresowany

  Posted by SK | Sierpień 25, 2012, 9:46 am
 9. Jestem zainteresowana zakupem. Jakiś kontakt do sprzedawcy?

  Posted by Anonim | Styczeń 7, 2014, 4:16 pm
 10. Proszę o kontakt , jestem zainteresowany.

  Posted by Anonim | Luty 26, 2014, 12:05 pm
 11. Ile to kosztuje dsekula@interia.pl

  Posted by darek | Październik 14, 2015, 11:38 pm
 12. proszę o kontakt , ile t kosztuje

  Posted by Anonim | Kwiecień 22, 2017, 12:51 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: